Úvod »Hmoty a prípravky»Ostatné » Čučoriedky - lyofilizované kúsky sušené mrazom 30g


        

Čučoriedky - lyofilizované kúsky sušené mrazom 30g

 

Číslo produktu: 006535
naša cena bez DPH : 3,75 €
naša cena s DPH (20 %):
4,50 €
Vysoko kvalitné drobné kúsky voňavých čučoriedok nádhernej vône, farby a chuti ako po čerstvých čučoriedkach. Chutia lepšie a výraznejšie ako čerstvo odtrhnuté ovocie. Sú chrumkavé ako zdravá náhrada za chipsy. Vhodné sú aj na ochutenie kaší, musli. V cukrárstve ich využijete napr. do šľahačkových krémov, plniek, kde po chvíli nasajú na seba tekutinu a ochutia tak krémy svojou farbou a prenikavou vôňou sviežeho ovocia, ale využijete ich aj na ozdobovanie dezertov ako chutnú dekoráciu.

Čučoriedka podporuje liečbu očných chorôb, používa sa pri liečbe tzv. nočnej slepoty, tiež lieči makulárnu degeneráciu. Pomáha aj pri infekciách močových ciest a flavonoidy (antioxidanty) v nich obsahnuté majú protirakovinový účinok, chránia pred rakovinou čriev a znižujú hladinu cholesterolu. Podporujú činnosť obehového systému, posilňujú kapilárne cievy, zabraňujú prieniku cholesterolu do ciev.

Čučoriedky skladujte v suchu pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti do 65%. Po otvorení a nespotrebovaní celého obsahu odporúčame vrecko dôkladne uzavrieť. Zabránite tak zvlhnutiu ovocia. 

Energetická hodnota na 100g produktu: Energia 1511 kJ/360 kcal, tuk 5,1g, z toho nasýtené mastné kyseliny 0,4g, Sacharidy 60g, z toho cukry 51g, Vláknina 26g, Bielkoviny 5,1g, Soľ 0,1g.
NTRhYTQ2MD